Obec Borotín
oficiální webové stránky obce

Fulltextové vyhledávání

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Vítejte v Borotíně > Občan a obec > Knihovna

Knihovna   

KATALOG KNIHOVNY ON-LINE

Zde můžete přímo vyhledávat knihy, které má naše obecní knihovna k dispozici

Obecní knihovna se nachází v objektu obecního úřadu v Borotíně. Pravidelná půjčovní doba je vždy v pátek od 17 do 20 hodin a v zimě od 16 hodin do 19 hodin. Od nového roku 2013 máme novou knihovnici paní Vlastu Korbelovou, která převzala knihovnickou štafetu od paní Tylšarové, které touto cestou děkujeme za její dlouholeté knihovnické služby.

Obecní knihovna

Dle informace paní knihovnice Tylšarové má naše knihovna k dispozici 3 829 zaregistrovaných knih. Pro děti je k zapůjčení časopis ABC. Obsahově zde najdete beletrii i naučnou literaturu, jak českou , tak světovou. Mimo to jsou k dispozici knihy z výměnného fondu z Městské knihovny Boskovice, které se obměňují 2x do roka. Knihovna má 50 registrovaných nepravidelných čtenářů a 11 dětí do 15 roků. Za uplynulý rok se vypůjčilo 954 knih a časopisů. Obec zakoupila v loňském roce knihy a časopisy  za 2368,- Kč. K dispozici je také počítač s připojením na internet. Čtenáři si také mohou zakoupit nově vyřazené knihy za 1,-Kč. Je naším velkým přáním získat více čtenářů.

Obci Borotín se podařilo získat dotaci z ministerstva kultury ve výši 27 000,-Kč na katalogizaci knihovny. Více na webových stránkách knihovny

TOPlist